fbpx

Ładowanie strony

Podział majątku po rozwodzie

Podział majątku adwokat

Procedura sądowa jest mocno sformalizowana, dlatego sprawy działowe należy powierzyć profesjonalistom. Dobre przygotowanie koncepcji podziału majątku po rozwodzie jest gwarancją sukcesu. Nawet najmniejszy błąd może wydłużyć niepotrzebnie całe postępowanie lub nawet wpłynąć na niekorzystnie rozwiązanie sprawy.

Kancelaria Adwokacka Dominik Filip

Skorzystaj z kompleksowej obsługi podczas sprawy działowej włącznie z reprezentacją w sądzie. Kancelaria współpracuje wyłącznie z adwokatami, którzy są wyspecjalizowani i doświadczeni w sprawach podziału majątku byłych małżonków. Współpraca odbywa się w całym kraju, dlatego możemy pomóc przeprowadzić sprawę przed każdym sądem w Polsce. W ramach kompleksowej usługi Klient otrzymuje pakiet godzin konsultacji koniecznych do przygotowania koncepcji podziału majątku, pisma procesowego oraz przygotowania do rozprawy. Wszystkie pisma procesowe są zamieszczane w panelu Klienta. W ten sposób wszystko jest uporządkowane, a klient ma aktualną wiedzę, na temat tego co dzieje się w sprawie.

 1. Zamów usługę
 2. Wypełnij formularz pisma procesowego
 3. Ustal termin konsultacji telefonicznych lub wideo-rozmowy
 4. Przekonsultuj koncepcje podziału i treść pisma procesowego
 5. Omów przebieg postępowania
 6. Bądź spokojny o przebieg rozprawy, ponieważ będziesz z pełnomocnikiem
 7. Korzystaj z panelu klienta, gdzie umieszczona jest cała historia pism

Podział majątku po rozwodzie– jakie są perspektywy?

Rozwód, czyli ostateczne zakończenie małżeństwa, oznacza konieczność podziału wspólnego majątku pomiędzy małżonkami. To stresująca konieczność dla wszystkich małżeństw, które nie zdecydowały się na intercyzę. Podziałowi podlega cały majątek nabyty przez oboje lub jedno z małżonków podczas trwania związku małżeńskiego. To między innymi nieruchomości (domy, mieszkania, działki), ruchomości (samochody, wyposażenie domów), ale również oszczędności i wspólne zobowiązania finansowe (dotychczasowe wynagrodzenie za pracę, obligacje, pożyczki czy kredyty).
Istnieją różne sposoby na podział majątku po rozwodzie: podział fizyczny (na przykład gotówki), „wykupienie” rzeczy przez jednego małżonka z obowiązkiem spłaty drugiego (na przykład samochodu) lub też sprzedaż majątku i podział pomiędzy oboje małżonków uzyskanej z niego kwoty (na przykład nieruchomości). W większości przypadków na równy podział majątku nie ma wpływu fakt, czy rozwód następuje z orzeczeniem o winie, czy też nie. Niekiedy jednak istnieją ku temu przesłanki, które dotyczą kwestii finansowych. Najczęściej występują one w sytuacjach, gdy jedno z małżonków trwoniło wspólny majątek.

Jak ułatwić podział majątku po rozwodzie?

Najprostsza sytuacja do podziału majątku po rozwodzie to oczywiście zawarcie ugody pomiędzy małżonkami. Mogą oni zrobić to całkowicie samodzielnie, podpisując ze sobą umowę lub formalnie – w sądzie albo u notariusza. Dla wielu małżeństw rozwód stanowi jednak konsekwencję konfliktu, który nierzadko uniemożliwia zawarcie ugody. Każda sytuacja rozwodowa jest inna i dla osób, które nie mają możliwości podziału majątku po rozwodzie w sposób polubowny, bardzo duże ułatwienie stanowi pomoc adwokacka. Doświadczony radca prawny oferuje nie tylko rozmowy konsultacyjne, ale może także pełnić rolę pełnomocnika podczas procesu sądowego.

Podział majątku adwokat– dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Dla osób, które podjęły decyzję o rozwodzie i planują podział majątku adwokat stanowi nieocenione wsparcie, zarówno merytoryczne, jak i psychiczne. Niezależnie od stosunków pomiędzy małżonkami, rozwód to zwykle stresujące wydarzenie w życiu człowieka. Można skonsultować ze specjalistą własną koncepcję podziału majątku lub całkowicie zdać się na doświadczenie takiej osoby w rozwiązywaniu podobnych sporów. Dzięki omówieniu przebiegu postępowania z adwokatem podział majątku po rozwodzie to znacznie mniejszy stres. Większy spokój gwarantuje także sama świadomość uczestniczenia w rozprawie z pełnomocnikiem prawnym.
Współpraca z adwokatem podczas podziału majątku po rozwodzie zapewnia łatwy dostęp do formularzy pism procesowych. Są one przygotowywane indywidualnie – zależnie od rodzaju majątku, na przykład nieruchomości, ruchomości czy wspólnych kredytów. Osoba współpracująca z radcą prawnym może liczyć na wsparcie w prawidłowym wypełnieniu niezbędnej dokumentacji. Następnie formularze są skrupulatnie weryfikowane, co zmniejsza ryzyko popełnienia ewentualnych błędów, a zatem przyspiesza cały proces rozwodowy.

Pakiet standard
 • maksymalnie 1 nieruchomość
 • maksymalnie 3 ruchomości
 • bez wspólnych kredytów
 • 3 godziny konsultacji
 • 1 termin rozprawy
 • Dodatkowe usługi:
 • konsultacje 199zł / godzina
 • kolejne pismo 199zł / godzina
 • termin rozprawy 249zł
Pakiet max
 • nieruchomości
 • ruchomości
 • wspólny kredyt
 • 4 godziny konsultacji
 • 2 terminy rozprawy
 • Dodatkowe usługi:
 • konsultacje 199zł / godzina
 • kolejne pismo 199zł / godzina
 • termin rozprawy 249zł

Wynagrodzenie dla kancelarii nie zawiera opłat sądowych.