fbpx

Ładowanie strony

Porady rozwodowe online

Porady w sprawach rozwodowych

Każde postępowanie sądowe, w tym także rozwód i podział majątku, wywołuje duże emocje. Zdenerwowanie wywołane niepewnością i nieznajomością procedur prawnych może wpływać na nasze zachowanie na sali sądowej.

Kancelaria Adwokacka Dominik Filip

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie postępowania rozwodowego oferujemy usługę konsultacji z profesjonalnym pełnomocnikiem – wirtualne konsultacje online z adwokatem. Kancelaria współpracuje wyłącznie z adwokatami, którzy są wyspecjalizowani i doświadczeni w sprawach rozwodowych i sprawach rodzinnych. Zamów konkretną godzinę konsultacji w kalendarzu. Profesjonalny pełnomocnik zadzwoni do Ciebie i odpowie na wszelkie pytania dotyczące postępowania rozwodowego. Usługa oferowana jest telefonicznie lub poprzez wideo-rozmowę /aplikacja WhatsApp/.

Podczas wirtualnych konsultacji online z adwokatem dowiesz się jakie muszą być spełnione przesłanki, aby doszło do rozwodu, czym kieruje się sąd przydzielając dziecko konkretnemu rodzicowi, co może stanowić podstawę ograniczenia władzy rodzicielskiej, jak trafnie ustalić kwotę alimentów, jak uregulować kontakty z dzieckiem i kiedy jest to uzasadnione, o jakie dowody wnioskować aby żądania strony były skuteczne. Dodatkowo pełnomocnik wyjaśni jak przebiega rozprawa przed sądem, jak wygląda postępowanie dowodowe, w szczególności przesłuchanie stron i świadków, przedstawi potencjalne zagrożenia procesowe oraz sposoby ich ominięcia.

Dbamy o kwestie bezpieczeństwa. Aplikacja WhatsApp, przez którą się komunikujemy i przekazujemy zdjęcia oraz dokumenty, ma pełne szyfrowanie. W praktyce oznacza to, że udzielane przez nas porady w sprawach rozwodowych, a także wszelkie przesyłane pliki oraz wiadomości głosowe nie trafią w niepowołane ręce.
Dodatkowo zwracamy ogromną uwagę na odpowiednie przechowywanie dokumentów i danych osobowych. Korzystamy z programów komputerowych zabezpieczonych za pomocą specjalnego klucza lub hasła. Przed rozpoczęciem współpracy wymagamy zgody na przetwarzanie danych osobowych (RODO). W dowolnym momencie można zażądać usunięcia podanych informacji z naszej bazy.

Porady w sprawach rozwodowych– dlaczego warto nam zaufać?

Zdajemy sobie sprawę, że kwestie związane z rozstaniem są bardzo złożone. Nierzadko obejmują one różnorodne zagadnienia prawne. Nasi adwokaci dysponują ogromnym doświadczeniem – brali udział w sprawach, w których żaden ze współmałżonków nie chciał pójść na ustępstwa.

Na jakie pytania odpowiemy?

Udzielane przez nas porady rozwodowe online dotyczą wielu zagadnień. Do często zadawanych pytań należą m.in.:
– Formalności związane z rozwodem
Tłumaczymy klientom, gdzie składa się wnioski rozwodowe. Wyjaśniamy, jakie trzeba ponieść koszty sądowe oraz opłaty skarbowe. Przygotowujemy także wstępną wycenę dotyczącą współpracy z naszym adwokatem.
– Podział majątku
Wśród poruszanych tematów warto wskazać także kwestie związane z podziałem majątku. Najlepiej, jeśli uda się wypracować wspólne porozumienie. Niestety nie zawsze jest to możliwe. W przypadku braku jednego stanowiska trzeba szukać innych rozwiązań.
– Alimenty
Regularnie wypłacane świadczenia pieniężne najczęściej dotyczą dzieci. Wysokość alimentów ustala się, biorąc pod uwagę wydatki związane z utrzymaniem małoletnich, a także możliwości zarobkowe zobowiązanego. W niektórych przypadkach sąd orzeka także o wypłacie alimentów na rzecz współmałżonka.
– Kwestie związane z opieką nad dziećmi
W większości spraw sąd przyznaje sprawowanie opieki nad nieletnim jednemu z rodziców. Drugi ma prawo utrzymywać kontakty z dziećmi, a dodatkowo musi płacić alimenty. Czasem zdarza się, że w toku postępowania ogranicza lub pozbawia się władzy rodzicielskiej jednego bądź obojga rodziców. Przesłanką do podejmowania takich decyzji powinno być zawsze dobro dzieci.

Porady rozwodowe onlineto doskonałe rozwiązanie!

Udzielanie zdalnych porad rozwodowych cieszy się rosnącą popularnością. Wynika to z dużej oszczędności czasu i bezpieczeństwa. Żeby otrzymać informacje, nie ma potrzeby przyjeżdżania do naszej siedziby i spotkania się twarzą w twarz. Wystarczy jedynie dysponować urządzeniem z dostępem do internetu. Połączenie z naszym specjalistą odbywa się w wygodnym dla Państwa terminie, również w godzinach popołudniowych. Dzięki temu konsultacje nie kolidują z ustalonym planem dnia. Aby umówić się na wirtualną rozmowę, wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktu!

Zachęcamy do skorzystania z usługi kompleksowej obsługi podczas procesu rozwodowego włącznie z reprezentacją w sądzie. Kancelaria Adwokacka Dominik Filip